Podle akademiotoelektronik, 26/03/2023

Francouzský motokárový pohár, mladí Normané, kteří sní o formuli 1

Velká národní událost věnovaná regionálním jezdcům, Coupe de France Karting, pořádaná klubem ASK Rouen76, se konala tento víkend 23. a 24. října v Anneville-Ambourville (76). Mezi piloty, mladými Normany, kterým je slibována zářná budoucnost.

Na trať okruhu Luciena Lebreta v Anneville-Ambourville (76) projeli skvělí jezdci, kteří se dnes vyvíjejí ve formuli 1, jako je Pierre Gasly nebo Esteban Ocon. Všichni mladí lidé z klubu ASK Rouen76, kteří trénují na této trati, to mají na mysli a všichni sní o formuli 1. Sen, který je o to víc zakořeněný v tom, že někteří z nich mají dobré traťové rekordy.

V neděli 24. října mezi kadety vyhrál Francouzský pohár Tom Langlois (Norm-Sodi / Rotax), 13 let, s licencí klubu ASK Rouen 76, před Matthéo Dauvergnem (Norm-Alpha / Rotax), 11 let, s licencí ve stejném klubu. Oba mají stejný cíl, stát se pilotem formule 1.

Francouzští sny o motokárách Formule 1

Formule 1, těžko dosažitelný grál

Snem o formuli 1 je spousta nápadníků pro pár vybraných z těchto mladých lidí. Protože kromě talentu je tu také rozpočet. Soutěžní motokárová sezóna znamená utratit mezi 5 000 eur a 150 000 eur v závislosti na kategorii.

Některé osobnosti ve světě motorsportu začínají odsuzovat nedostatek sociální rozmanitosti v tomto odvětví.

Lewis Hamilton by si také přál, aby byla F1 dostupnější. F1 nazval „klubem pro malé kluky miliardáře“.

Faktem zůstává, že většina jezdců Formule 1 začínala s motokárami od raného věku.

Pierre Gasly začal s motokárami ve věku 8 let v tomto klubu, kde má stále licenci. Na této trati odjel svá první kola. V roce 2012 nám vysvětlil, jak byla motokára dobrou školou pro každého řidiče, který chce přesednout na monoposty. Bylo mu tehdy 16 let.

Jeho matka Pascale se tento víkend 23. a 24. října zúčastnila tohoto francouzského poháru v Anneville-Ambreville. Přišla předat ceny této mladé generaci. Zůstává věrná tomuto klubu, který pomohl jejímu synovi stát se tím, čím je.

Mezi těmito mladými Normany si jiní vedli dobře. Lucas Baray (Norm-Energy / Iame), rovněž licencovaný v ASK Rouen (76), vyhrál Francouzský pohár v minimálním počtu.

Během čekání na uskutečnění svého snu pokračují Tom Langlois a Matthéo Dauvergne ve své cestě. Další krok v prosinci. Oba se kvalifikovali do „Grand Finals“ Rotax MAX Challenge 2021 na Bahrain International Karting Circuit, kde se střetnou nejlepší jezdci světa.

Normandie vyhrála Francouzský regionální pohár

Francouzský pohár motokár v Anneville-Ambourville (76) zahrnoval také Francouzský regionální pohár. Tento žebříček počítá body prvního jezdce každé ligy v každé kategorii. Zastoupeno bylo 14 lig. Normandie vyhrála se 454 body před Ile-de-France (452 ​​bodů). Následuje Ligue Bretagne Pays de Loire, dělené 3. místo s Centrem Val de Loire (310 bodů). Hauts-de-France skončilo 5. s 259 body.